שיר מבוקר עד ליל

עותק דיגיטלי

שיר מבוקר עד ליל

האלבום הראשון - "שיר מבוקר עד ליל" זהו אלבום עם שירים לסדר היום, מההשכמה ופעולות הבוקר דרך הטיולים וברכות המזון אל ההתכנסות בערב ושירי הערש.

25.00 15.00

בדיסק הראשון של "מוסיקה אורגנית" בחרנו לעסוק בשירים שמלווים את סדר היום של הילדים מתחילתו ועד סופו. כלולים בו שירי בוקר והשכמה, שירי דרך, עשייה וברכות מזון וכן שירי התכנסות לקראת ערב ושירי ערש.
בדיסק שירי ילדים מוכרים וכן שירים חדשים שנכתבו על ידי מוסיקאים ואנשי חינוך מהזרם האנתרופוסופי ומצורפת אליו חוברת עם מילות השירים, התווים ואקורדים לליווי.
הדיסק מעודד ונותן רעיונות לאפשרות ללוות בשיר את הפעולות היום-יומיות. אנו יוצאים מנקודת הנחה שהילד לא לומד מתוך הסברים אלא מתוך כך שהוא מחקה את המבוגרים סביבו. אנו לא מסבירים לילד איך ללכת או לדבר, למשל, אלא הוא לומד זאת, ועוד אין ספור פעולות, בדרך של חיקוי. כך גם לגבי רכישת הביטחון ובניית ה"בית הפנימי" של הילד, גם אלו לא נרכשים בדרך של הסברים. כאשר מכוונים את הילד בדרך של פעילות ושירה אנו משאירים אותו בעולם האותנטי של הילדים – עולם של עשייה, שירה ומשחק.
גם לסדר יום קבוע יש השפעה בריאה על התפתחות של הילד, הן במישור הפיסי והן במישור הנפשי והשכלי. נמצא קשר בין בעיות קשב וריכוז לבין סדר יום לא עקבי ומלא בגירויים אגרסיביים.
כולנו מכירים את הילד המבקש לחזור על משהו "עוד פעם" ו"עוד פעם". המקום שחוזרים אליו שוב ושוב משמש כעוגן וכבית ולאו דווקא גורם לשעמום כפי שחווה זאת המבוגר. סדר יום קבוע הוא משהו שחוזרים עליו שוב ושוב במהלך השבוע והדבר מחזק את השקט והביטחון של הילד. כאשר אנו מוסיפים לסדר היום הקבוע גם שיר המלווה את הפעולה, אנו עוזרים לילד להיכנס לעשייה והופכים אותה לשמחה ומלאת חיים.

אנו מזמינים אתכם לשיר ולשחק ולנגן מבוקר ועד ליל.

 

משתתפים: שאול גרוס, מיכל שביט, סנגיט, נעמה פינקרפלד, מיכל קליין וחברים | עיבוד והפקה מוסיקלית: שאול גרוס